Wady i zalety zastawiania kosztowności w lombardzie online

Zastanawiasz się, gdzie sprzedać telefon? Albo co zrobić z Xboxem, którego dzieciaki już nie używają? Cenne przedmioty możesz sprzedać lub „zastawić” w Mooney.pl, jedynym w Polsce lombardzie, w którym całą transakcję możesz przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego usługi lombardu online są lepsze niż aukcje internetowe i bezpieczniejsze niż pożyczki. Przeczytaj i sprawdź, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania!

Lombard internetowy Mooney

Mooney to pierwszy w Polsce lombard, z którego usług możesz skorzystać, nie wychodząc z domu. Lista cennych przedmiotów, którymi serwis będzie zainteresowany, jest naprawdę długa: od wszelkiego rodzaju elektroniki, włączając w to laptopytelefonytablety czy konsole, poprzez sprzęt AGDzegarki (elektroniczne i analogowe), biżuterię, aż po kolekcjonerskie monety. Lombard oferuje 2 rodzaje usług: skup, czyli opcję, w której po prostu sprzedajesz niepotrzebną rzecz, oraz skup z odkupem – odpowiednik tego, co powszechnie zwykło się nazywać oddaniem w zastaw. Mówiąc najprościej, w tym drugim przypadku sprzedajesz coś, co po upływie określonego w umowie czasu (30, 60 lub 90 dni) masz prawo odkupić. Dzięki „pożyczonym” pieniądzom możesz na przykład kupić dzieciom szkolną wyprawkę, prezent urodzinowy dla rodziców, spłacić zaległą ratę kredytu albo pojechać na wakacje.

Jak działa lombard internetowy Mooney? Bardzo prosto: wypełniasz i wysyłasz formularz zamieszczony na stronie, a eksperci od rynku przygotowują dla Ciebie indywidualną ofertę. Im dokładniej opiszesz sprzedawany produkt, tym krócej będziesz czekać na wycenę. Kiedy zaakceptujesz ofertę, firma wysyła na Twój adres kuriera. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować paczkę i być w domu, gdy kurier przyjedzie. Pieniądze trafiają na Twoje konto po ocenie zgodności przesyłki z opisem w formularzu.

Czy korzystanie z usług lombardu internetowego to na pewno dobry pomysł? Skup i skup z odkupem w Mooney.pl stanowią sposób na szybki i łatwy zatrzyk gotówki. Ale oczywiście, jak wszystko na świecie, takie rozwiązanie ma wady i zalety. Przekonajmy się, których jest więcej!

sprytna gotówka

Zalety zastawiania kosztowności w lombardzie online

Oszczędność czasu

Jeśli jesteś osobą zapracowaną, z pewnością wolisz załatwiać sprawy przez internet, niż wszędzie jeździć osobiście. A żeby sprzedać lub „zastawić” swoje kosztowności w Mooney, nie musisz nawet wychodzić z domu. Nie tylko nie tracisz cennego czasu na dojazdy, ale też nie stoisz w kolejkach ani nie czekasz w poczekalniach. Po prostu wysyłasz formularz (o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca), a gdy rzeczoznawcy będą analizować Twoją ofertę, wykonujesz swoje obowiązki albo korzystasz z chwili na przyjemności. Co ważne, dla wygody klientów formalności w Mooney zostały ograniczone do minimum, więc transakcja jest naprawdę ekspresowa – jeśli wszystko jest w porządku, pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w 24 godziny od przekazania paczki kurierowi.

Zero dodatkowych kosztów

W lombardzie internetowym Mooney.pl nie płacisz prowizji od sprzedaży – w odróżnieniu od na przykład aukcji internetowych, w których kilka procent zarobionej kwoty musisz zawsze oddać serwisowi… Transakcja w Mooney.pl jest całkowicie darmowa. Nawet kurier po paczkę przyjeżdża do Ciebie na koszt lombardu, z przygotowanym listem przewozowym do podpisu, abyś i tym nie musiał zaprzątać sobie głowy!

Bezpieczne pieniądze

Usługi Mooney to dobra alternatywa dla kredytów, pożyczek czy chwilówek, nawet w przypadku dłużników. Tu nikt nie pyta, czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujesz podreperować swój budżet, czy może naszła Cię nagła zachcianka i chciałbyś sobie coś kupić, a wiadomo, jak skuteczne bywa oszczędzanie w dzisiejszych czasach… Nie będzie sprawdzania BIK ani krępujących pytań o dochody. Za to Ty masz pod kontrolą całą transakcję od momentu przesłania formularza aż po otrzymanie przelewu na konto. Po pierwsze możesz odrzucić bądź negocjować otrzymaną ofertę. Po drugie w każdej chwili możesz do nas napisać z jakimikolwiek pytaniami czy wątpliwościami na Messengerze, mailem albo na chacie. I wreszcie po trzecie: to, na jakim etapie jest realizacja umowy, możesz śledzić w łatwym w obsłudze i przejrzystym panelu klienta.

Indywidualne podejście

Rzeczoznawcy Mooney.pl dla każdego klienta przygotowują zindywidualizowaną ofertę. To nie przypadkowi ludzie, ale eksperci znający rynek od podszewki – gruntowna wiedza na temat sytuacji ekonomicznej pozwala im trafnie i szybko wycenić każdy produkt. Wycena rozpoczyna się w tym samym dniu, w którym wpływa zgłoszenie. Jeśli szczegółowo opisałeś przedmiot i załączyłeś odpowiednie zdjęcia, to w ciągu kilku godzin otrzymasz ofertę cenową. Możesz ją oczywiście negocjować, jak w tradycyjnym lombardzie.

Masz prawo odkupu

Masz do wyboru 2 opcje: skup lub skup z odkupem. W tej pierwszej pozbywasz się „staroci” zalegających w Twoim domu – konsoli do gier, z której dzieciaki już wyrosły, modelu telefonu, który musiał ustąpić nowszej, lepszej wersji, czy biżuterii, która kompletnie nie pasuje do Twojego stylu. Sprzedajesz, dostajesz należną kwotę i zapominasz o całej sprawie.

Ale jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku pieniędzy, a nie chcesz na zawsze tracić ulubionego ekspresu do kawy albo pamiątkowego naszyjnika po babci, możesz skorzystać z usługi skupu z odkupem, która pozwala zachować prawo do odzyskania „zastawionych” kosztowności po upływie 30, 60 lub 90 dni. W tym czasie możesz podreperować swój budżet i wyjść na prostą, jeśli borykasz się z przejściowymi kłopotami. Ekipa Mooney dobrze wie, że różne wypadki chodzą po ludziach, dlatego w razie czego jest otwarta na przedłużenie wcześniej ustalonego terminu.

kurier na koszt mooney

Wady zastawiania kosztowności w lombardzie online

Mniejszy zysk

Za sprzęt zastawiony w Mooney.pl dostaniesz o ok. 10% mniej, niż gdybyś sprzedawał na aukcji internetowej, jak allegro czy olx. Obniżenie oferty względem orientacyjnej wartości rynkowej produktu to cena, którą decyduje się ponieść osoba pragnąca otrzymać pieniądze w ekspresowym tempie i bez zbędnych formalności. Musisz zatem zdecydować, co bardziej się dla Ciebie liczy – podbicie stawki czy zminimalizowanie stresu i energii włożonej w sprzedaż.

Porozumiewasz się przez internet

Dla jednych wada, dla innych zaleta. Dzięki temu, że cała transakcja w lombardzie internetowym odbywa się przez internet, oszczędzasz czas, energię i pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na dojazdy i załatwianie sprawy w godzinach otwarcia punktu. Jednocześnie brak bezpośredniego kontaktu może czasem wydłużyć proces, zwłaszcza w przypadku osób starszych czy przywiązanych do tradycyjnej komunikacji. Przykładowo, jeśli przedmiot nie został właściwie opisany, możesz nieco dłużej czekać na wycenę.

wady i zalety

Podsumowując, to Ty sam wybierasz, czy chcesz sprzedać swoje kosztowności na Mooney.pl, zyskując w ten sposób spokój ducha, a oszczędzając czas, energię i pieniądze. Jeśli przekonała Cię ilość wymienionych zalet (a to nie wszystkie!), wejdź na stronę Mooney.pl, wypełnij formularz i pozwól sobie wreszcie odetchnąć!