Sposoby zmniejszenia składek na ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie jest koniecznością. To nie tylko praktyczne, to konieczność. O ile wszyscy wolelibyśmy zająć się naszymi codziennymi czynnościami, nie zastanawiając się nad naszym nieuchronnym końcem, rzeczywistość jest taka, że ​​wciąż tam jest… gdzieś z tyłu naszych umysłów, cicho i ciągle dokuczając nam.

Więc równie dobrze możesz stawić temu czoła raz na zawsze, przygotowując się jak najlepiej, zaczynając od uzyskania ubezpieczenia na życie. Jest to jeszcze ważniejsze, gdy masz bliskich i osoby pozostające na utrzymaniu, na które wpłynie twoja śmierć – nagłe lub na czas.

Wykupienie ubezpieczenia na życie nie powinno jednak doprowadzić do zerwania i niemożności wywiązania się ze zobowiązań finansowych. Oto niektóre ze sposobów obniżenia składek przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej polityki dla Twoich potrzeb.

Zacznij od zmiany stylu życia

Składki na ubezpieczenie na życie są często droższe dla osób starszych i tych, które nie są w świetnej formie. Więc jeśli palisz, pijesz lub jesteś otyły, powinieneś pomyśleć o zmianie stylu życia.

Dzieje się tak, ponieważ wszystkie wyżej wymienione osoby są uważane za ubezpieczających wysokiego ryzyka, ponieważ ich szanse na poważne choroby są wyższe. Tak więc, jeśli masz wątpliwe zdrowie, możesz zacząć zmieniać styl życia.

Jeśli nie, prawdopodobnie twoje składki ubezpieczeniowe będą wyższe. Jeśli jednak jesteś w wyjątkowej sytuacji, gdy jesteś teraz zdrowszy niż wtedy, gdy wykupiłeś polisę na życie, powinieneś porozmawiać z agentem o korektach cen.

Sprawdź swoich jeźdźców

Wszystkie polisy ubezpieczenia na życie zawierają coś, co nazywa się „jeźdźcami”. Są to zasadniczo dodatki, za które możesz nieświadomie zapłacić. Pomyśl o nich jak o akcesoriach, które możesz kupić lub pominąć przy zakupie samochodu.

Te dodatki mogą zwiększyć koszt twoich premii. Sprawdź te dodatkowe korzyści i sprawdź, czy naprawdę ich potrzebujesz. Istnieją różne perspektywy na ten temat, z niektórymi ekspertami ubezpieczeniowymi odradzającymi jeźdźcom i innymi rzecznikami.

Będziesz musiał zdecydować, czy chcesz tych jeźdźców. Niektóre z bardziej powszechnych jeźdźców obejmują zasiłek z tytułu śmierci przypadkowej, zrzeczenie się prawa zawodnika premium, zawodnika dochodu z tytułu niepełnosprawności i zawodnika konwersji terminu. Porozmawiaj o tym z agentem ubezpieczeniowym, a następnie zdecyduj, czy są one dla Ciebie konieczne.

Sprawdź swoje dokładne potrzeby finansowe

Jest to ważne, ponieważ wiele osób rutynowo wykupuje całe lub uniwersalne polisy ubezpieczeniowe na życie, gdy byłoby to w porządku z tylko terminowymi polisami na życie. Określ niezbędną długość okresu i wykup polisę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Zawsze szukaj ukrytych opłat

Firmy ubezpieczeniowe często uwzględniają ukryte opłaty w swoich składkach. Na przykład koszty miesięcznych składek mogą być wyższe niż roczne opłaty. Pamiętaj więc, aby poszukać ukrytych opłat i sprawdzić, czy możesz je wyeliminować.

Porównaj ceny

Dla wielu osób jest to zazwyczaj pierwsza rzecz, którą robią. Uczyniliśmy to ostatnim, ponieważ wiele osób traci kluczowe korzyści w poszukiwaniu tańszych polis na życie. Nie chcemy tego dla ciebie.

Chcemy, abyś otrzymał pakiet, który jest niedrogi, a także zawiera wszystkie niezbędne korzyści. Zrób to na koniec po wykonaniu całej reszty. Porozmawiaj z różnymi agentami ubezpieczeniowymi i porównaj ich ceny.

Każdy agent jest właściwie przeszkolony, aby pomóc w dokonywaniu prawidłowych ocen i opracowaniu unikalnej formuły, która będzie pasować do konkretnej sytuacji. Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie jest osobiste i zwykle jest dostosowane do konkretnych potrzeb kupującego.