Czy sprzedaż auta w skupie jest opłacalna?

Wiele osób nie zastanawia się specjalnie nad tym, co stanie się z ich samochodem, gdy nie będzie już możliwości jego dalszego użytkowania. Oczywiście wielu z nas zakłada, że opłacalna będzie jego sprzedaż na rynku wtórnym. Co jednak stanie się, gdy nie znajdziemy osoby, chętnej do nabycia naszego pojazdu? Świetnym rozwiązaniem może być w takich okolicznościach skup samochodów używanych. Obecnie firmy działające na tym rynku, rozwijają dynamicznie swoją działalność. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego – rynek starszych pojazdów jest obecnie nad wyraz nasycony, przez co sprzedaż używanego samochodu może w wielu wypadkach być problematyczna. Natychmiastowa finalizacja transakcji, której wielu właścicieli oczekuje, może okazać się niezwykle trudna, a często niemożliwa.

Natychmiastowa sprzedaż

Trudności z szybką sprzedażą samochodu osobie prywatnej, mogą wiele osób skłonić do zastanowienia się nad innymi metodami zbycia pojazdu. W wielu sytuacjach dobrym rozwiązaniem może być firma, zajmująca się profesjonalnym skupem samochodów. Warto brać pod uwagę również fakt, że wiele spośród aut używanych nie znajduje nabywcy na rynku osób prywatnych przez całe miesiące, tracąc przez ten okres na wartości. W skupie samochodów z kolei możemy liczyć na błyskawiczną realizację transakcji i otrzymanie gotówki w zamian za pojazd. Niektóre firmy, takie jak AUTO-BART Skup Aut Gdynia (skupaut-gotowka.pl) mieszcząca się przy ul. Dąbrowskiego 9 w Rumi, oferują nieodpłatny dojazd po samochód, jeszcze tego samego dnia (Tel: 604 976 543). Oznacza to, że zyskujemy nie tylko pieniądze, ale i cenny czas.

Auto skup

Zalety dobrego skupu aut

Na rynku skupu pojazdów używanych działa obecnie wiele podmiotów, dlatego może pojawić się problem w kwestii wyboru jednego z nich. W wielu sytuacjach warto stawiać na większe firmy, obecne na rynku od wielu lat, które zyskały zaufanie klientów oraz ich dobrą opinię. Takie przedsiębiorstwa oferują uczciwą wycenę pojazdu, zgodną z rzeczywistą jego wartością. Wysoka fachowość ekspertów tej branży pozwala przy tym sfinalizować transakcję w naprawdę błyskawicznym tempie, często w ciągu zaledwie kilkunastu godzin. Wszystko jest oczywiście całkowicie zgodne z obowiązującymi przepisami prawa – sprzedający otrzymuje umowę sprzedaży pojazdu, z którą może udać się do odpowiedniego urzędu, aby wyrejestrować samochód. Dodatkowo większość skupów przyjmuje praktycznie każdy rodzaj pojazdu, niezależnie od jego modelu, czy stanu technicznego. Na rynku znaleźć możemy skupy motocykli, skup aut poflotowych i taxi czy skupy aut dostawczych. Z tego względu skupy samochodowe są jedną z najwygodniejszych metod sprzedaży pojazdu, niezależnie od charakterystyki i stanu auta.

Wygoda rozwiązania

Najczęściej stosowanym przez skupy aut rozwiązaniem jest płatność w gotówce – sprzedający otrzymuje pieniądze w zasadzie natychmiast. Zwykle otrzymana kwota jest nieco niższa, niż rzeczywista wartość samochodu, jest to jednak rekompensowane przez błyskawiczną płatność. Nie ma konieczności żmudnego poszukiwania kupca, co w wielu wypadków zajmuje całe miesiące, w czasie których pojazd stoi w garażu i traci na wartości. Nie ma też potrzeby troszczenia się o drogie ubezpieczenie OC właściciela pojazdu mechanicznego ani inne formalności. Skup aut jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się samochodu szybko, bez tracenia czasu na poszukiwania potencjalnych nabywców. Przypomnijmy, że na obecnym, nasyconym pojazdami używanymi rynku, może to trwać całymi miesiącami. Oferta firmy, która nas w tym wyręczy, jest zdecydowanie warta rozważenia.