Kredyt konsolidacyjny – porównanie ofert banków

Produkty bankowe, które zakładają zewnętrzne wsparcie finansowe, cieszą się ogromną popularnością. Polskie społeczeństwo się wzbogaca, natomiast wzrastają też nasze potrzeby. Mamy coraz lepszą zdolność kredytową, dzięki czemu udaje się zaciągać nie tylko jedno, ale nawet kilka zobowiązań.

Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie potrzebujemy oferty, dzięki której jesteśmy w stanie lepiej zarządzać spłatami rat oraz wszelkimi zobowiązaniami, jakie wynikają ze współpracy z różnymi instytucjami bankowymi. I właśnie po to jest kredyt konsolidacyjny, którego oferty łatwo porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.Jeśli i Ty masz kilka kredytów i przestajesz trzymać nad nimi kontrolę, dowiedz się koniecznie, co oferują Ci banki. Łatwo możesz poprawić własną płynność finansową i uzyskać komfort regulowania należności.

Kredyt konsolidacyjny – istota działania

Sam kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie różnych kredytów. Łączyć można różnorodne zobowiązania kredytowe, kredyty gotówkowe, celowe, w tym kredyty hipoteczne czy spłatę kart kredytowych i kredyty odnawialne. Dzięki temu nawet współpraca z różnymi, konkurencyjnymi względem siebie bankami, może teraz przebiegać spójnie, a nowy bank spowoduje, że zaczniesz spłacać tylko jedną, połączoną ratę.

Istota działania kredytu konsolidacyjnego jest prosta. Wystarczy wskazać zobowiązania, które mają ulec połączeniu. Następnie nowy bank je spłaca i tworzy jedno zobowiązanie. Od teraz reguluje się tylko jedną ratę w wyznaczonym terminie, nierzadko na o wiele lepszych warunkach.

Co ciekawe, kredyt konsolidacyjny nie wywołuje jedynie komfortu spłaty kredytu, ale sprawdza się też jako produkt oddłużeniowy, poprawiający zdolność kredytową. Dzięki temu, że udaje się wydłużyć okres współpracy z instytucją bankową, comiesięczne raty stają się niższe. Budżet kredytobiorcy nie zostaje zachwiany, można nawet dobrać dodatkowe środki, a już na pewno lepiej zarządzać własnymi finansami.

Kto decyduje się na kredyt konsolidacyjny?

Coraz więcej osób decyduje się na kredyt konsolidacyjny. Porównanie takich ofert na Totalmoney.pl szybko daje odpowiedź, na pytanie o zasadność takiej współpracy z bankiem. Kredytobiorcy, którzy decydują się na takie rozwiązanie, to przede wszystkim osoby, które przestają radzić sobie ze spłatą comiesięcznych rat w wyznaczonym terminie. Zaciąganie kolejnych zobowiązań jest łatwe, natomiast sama zdolność kredytowa kiedyś się wyczerpuje. Zostają raty do spłaty, na które bardzo często kredytobiorca nie ma wolnych środków. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny jest produktem oddłużeniowym, który wspiera odzyskanie płynności finansowej.

Na połączenie kredytów decydują się też osoby, które chcą rozpocząć współpracę z tylko jednym bankiem. Dzięki temu zyskują jedną ratę i lepiej mogą zarządzać własnymi środkami. Zyskują tym samym komfort, ponieważ nie muszą poświęcać ogromu czasu na regulowanie płatności w różnych instytucjach.

Pamiętajmy także, że kredyt konsolidacyjny sprawdza się dla tych, którzy oprócz uzyskania lepszych warunków kredytowych chcą dobrać dodatkowe środki. W wyniku konsolidacji bardzo często wydłuża się czas spłaty, więc raty są niższe. To wpływa pozytywnie na zdolność kredytową, która pozwala na wzięcie jeszcze jednego zobowiązania.

Co istotne, taka opcja nierzadko może wręcz generować oszczędności i dlatego kredytobiorcy decydują się na kredyt konsolidacyjny. Oprocentowanie, porównanie pod tym względem różnych ofert pozwala stwierdzić, że dotychczasowe zobowiązania nie są opłacalne. Połączenie odbywa się na nowych warunkach, nierzadko o wiele bardziej atrakcyjnych pod względem kosztowym.

Czy kredyt konsolidacyjny zawsze jest opłacalny?

Niestety nie i każdy kredytobiorca musi się z tym liczyć. Należy uwzględnić, że bank, który udziela kredyt konsolidacyjny, może proponować znacznie gorsze warunki, aniżeli te, jakie charakteryzują dotychczasowe zobowiązania. Konsolidacja jest opłacalna, jeśli koszty nowego kredytu się zmniejszają, jeśli wynoszą więcej, niż spłata kredytów na starych warunkach, nie warto wykonywać taką operację. Pamiętajmy, że nowe banki bardzo często żądają zapłaty wysokich prowizji za udzielenie kredytu, wykupienie drogiego ubezpieczenia czy nabycia innych, płatnych produktów.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Sama procedura zaciągania takiego zobowiązania jest prosta. Kredytobiorca wskazuje zobowiązania, które mają być połączone. Następnie nowy bank spłaca je i ustanawia jeden, łączony kredyt konsolidacyjny.

Co ważne, aby klient mógł zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Instytucja bankowa weryfikuje raport BIK, żąda też zaświadczenia o zarobkach. Cieszy jednak fakt, że coraz częściej takie zobowiązania udaje się brać przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?

Zanim dojdzie do podpisania umowy kredytowej, warto wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny. Porównanie ofert banków konkurencyjnych jest konieczne, by móc cieszyć się atrakcyjnymi warunkami. W tym celu przydają się rankingi kredytowe oraz kalkulator kredytów konsolidacyjnych. Wszystkie można znaleźć bez problemu w sieci.