Złoto z mennicy pewniejsze niż z innego źródła?

We współczesnym świecie boomu na informatykę, produkcję IT i ciągle zmieniających się przełomów, szczególnie ceniona jest stabilność. Taką stabilność finansową i niezależność mogą zapewnić inwestycje – czyli wniesienie kapitału pieniężnego do określonego przedsiębiorstwa/produkcji/udziałów itp. Inwestycje w złoto są dziś opłacalne i obiecujące, w szczególności inwestycje w złote monety.

Dlaczego warto inwestować w złoto z mennicy?

Możemy inwestować w dwa rodzaje monet, które emituje na przykład Mennica w Krakowie. Monety kolekcjonerskie można wykonać nie tylko ze złota, ale także ze srebra, palladu, platyny. Mają zarówno wartość inwestycyjną, jak i numizmatyczną oraz historyczną, w zależności od nakładu egzemplarza, wzoru monety, obecności uszkodzeń, roku emisji, przedmiotu. Jednak, aby inwestować w takie monety, musisz zrozumieć ich cechy, wartość historyczną i charakterystykę. Monety inwestycyjne mogą także być wykonane ze złota, ale także z innych metali. Nie podlegają opodatkowaniu VAT, co znacznie zwiększa opłacalność inwestycji. Cena takich monet jest jak najbardziej zbliżona do ceny złota.

Złote monety bulionowe to monety emitowane przez bank centralny państwa. Takie monety mają pewne podstawowe parametry, o których każdy inwestor musi wiedzieć, aby nie popełnić błędu przy swoich inwestycjach. Wśród monet inwestycyjnych wyróżnia się również pamiątkowe monety inwestycyjne, które cieszą się zainteresowaniem deponentów i kolekcjonerów. Monety okolicznościowe mają wyższą jakość bicia i z reguły ich nakład jest kilkakrotnie mniejszy niż zwykłych monet inwestycyjnych.

Przed zainwestowaniem w złote monety niezwykle ważne jest przeanalizowanie rynku monet, poznanie głównych ofert, popularnych okazów oraz wartości każdej z nich. Praca pozwoli nie tylko zainwestować pieniądze w dochodowe monety, ale także nie pomylić się z dalszym wyborem. Szczegółowe badanie różnych monet pozwoli ci lepiej zrozumieć biznes monetarny i nie dać się wciągnąć w sztuczki oszustów.

Dziś złote monety inwestycyjne można kupić jednocześnie w kilku instytucjach: bankach, różnych firmach finansowych specjalizujących się w sprzedaży złota i takich monet, różnych społecznościach numizmatyków i kolekcjonerów. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty podczas dokonywania zakupu i zawierać transakcje tylko ze zweryfikowanym sprzedawcą. Czujność zapewnia bezpieczeństwo twojej inwestycji. Nadal jednak najpewniejszym miejscem jest mennica.

Warto pamiętać, że inwestowanie w złote monety jest bardzo opłacalne, ale monety wymagają ostrożnego obchodzenia się i specjalnych warunków przechowywania. Wysoką cenę uzyskamy tylko wtedy, gdy będą w doskonałym stanie, bez uszkodzeń, rdzy itp. Nie dotykaj monety, ponieważ zanieczyszczenia są bardzo trudne do usunięcia z powierzchni. Nawet po dokładnym oczyszczeniu na monecie mogą pozostać pozostałości tłuszczu, które wejdą w reakcję chemiczną z powierzchnią monety i pozostawią na jej powierzchni ślady utleniania. Monety najlepiej przechowywać w suchym miejscu, gdzie nie występują nagłe zmiany światła i temperatury.

Sztabki i monety naturalnie różnią się między sobą kategorią wagową: monety ważą średnio około 30 g, a sztabki do 1 kg. Dlatego inwestowanie w sztabki złota jest bardziej odpowiednie dla dużych, zamożnych klientów. Złote monety, w przeciwieństwie do kruszców, są bardziej płynne, ponieważ są zarówno inwestycją, jak i kolekcjonerstwem. Cena zakupu monety inwestycyjnej będzie wyższa (w porównaniu do kruszcu o tej samej próbie i tej samej wadze). Ten parametr jest związany z pracami projektowymi przy produkcji monety.

Czym wyróżnia się mennica od innych pośredników w obrocie złotem?

Mennica to miejsce produkcji monet także na zamówienie, której produkty wyróżnia wysoka jakość wykonania i zdobienia. Mennica znana jest wcześniej jako przedsiębiorstwo produkujące żetony przetargowe, a także monety okolicznościowe i inwestycyjne ze złota, srebra i metali nieszlachetnych, nie tylko na zamówienie banków polskich, ale także na eksport do innych państw.

Nowoczesny sprzęt i technologie, którymi dysponuje Mennica, pozwalają przedsiębiorstwu na produkcję szerokiej gamy monet i przedmiotów na zamówienie: nagród państwowych, odznaczeń resortowych, medali pamiątkowych, odznak, dużego asortymentu pamiątek i przedmiotów o tematyce religijnej. Mennica oferuje swoim klientom produkcję znaków probierczych.

Produkty produkowane przez Mennicę wyróżnia wysoka jakość bicia, perfekcja techniczna oraz niepowtarzalny design. Mennicy dysponują technologią, niezbędnymi narzędziami, umiejętnościami i doświadczeniem do wytwarzania doskonałych technicznie wyrobów ze złota, srebra i metali nieszlachetnych z selektywnym złoceniem i srebrzeniem, czernieniem i emaliowaniem na różne kolory, z wykorzystaniem inkrustacji kamieniami szlachetnymi.