Inwestowanie w zastaw

Inwestowanie w zastaw podatkowy to świetny sposób na bezpieczne inwestowanie w celu uzyskania wysokich zysków bez narażania swoich pieniędzy na ryzyko, jak na giełdzie lub innych inwestycjach spekulacyjnych. Inwestowanie w zastaw używam jako sposobu na zainwestowanie pieniędzy zarówno na najbliższą przyszłość – kilka miesięcy do 2 lat później, jak i na emeryturę. Istnieje wiele powodów, dla których widzę, aby inwestować w zastawy na dzisiejszym rynku.

Powód 1: Nie inwestowanie we właściwe miejsce

Nie wszystkie województwa mają prawo korzystne dla inwestorów. A nawet w tym samym stanie w różnych gminach mogą obowiązywać różne zasady i procedury; jedno województwo może nie być tak dobre jak inne. Większość zastawów zostanie umorzona, więc jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie przejąć nieruchomość z tytułu zastawu podatkowego, a nawet jeśli otrzymasz tę rzadką okazję, uzyskanie nieruchomości może zająć lata.

Tak więc inwestowanie w zastaw podatkowy nie jest sposobem na uzyskanie nieruchomości. Jeśli chcesz posiadać lub odwrócić nieruchomość, musisz przyjrzeć się województwom, które mają sprzedaż aktów podatkowych lub sprzedaż aktów podlegających umorzeniu – a nie zastawy podatkowe. I będziesz potrzebował na to więcej pieniędzy niż na inwestowanie w zastaw podatkowy.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do inwestowania, a nie tylko województwo, który ma najwyższe oprocentowanie. Również niektóre gminy po prostu nie mają zbyt wiele do dyspozycji, a konkurencja o kilka zastawów, które mają, jest spora. Jak zobaczysz, przed zakupem zastawu podatkowego ważne jest poznanie zasad obowiązujących w danym miejscu.

Powód 2: Nie zbadanie właściwości sprzedaży podatkowej

Niektórzy ludzie sądzą, że masz gwarancję otrzymania zapłaty na podstawie zastawu, więc możesz po prostu wyjść i kupić dowolny stary zastaw podatkowy i otrzymać zapłatę. Nie działa to w ten sposób. Oprocentowanie twojego zastawu jest „gwarantowane przez rząd”, ale nie masz gwarancji, że otrzymasz zapłatę. Gwarancją jest nieruchomość, więc lepiej upewnij się, że nieruchomość jest wartościowa, zanim kupisz na niej zastaw. W przeciwnym razie możesz przejąć nieruchomość, ale jeśli nie możesz nic z nią zrobić i nie możesz jej sprzedać, w jaki sposób zyskasz?

Powód 3: Nieznajomość zasad

Bardzo ważne są warunki sprzedaży podatkowej. Wskazują, jak i kiedy musisz zarejestrować się do sprzedaży podatkowej, jaka jest procedura licytacji oraz jak i kiedy musisz zapłacić za udane oferty. Jeśli nie masz odpowiednich informacji, nie będziesz mógł zarejestrować się do sprzedaży podatkowej. A jeśli nie zarejestrujesz się w terminie, nie będziesz mógł licytować.

Potrzebujesz również prawidłowej metody płatności. Wielu poborców podatkowych akceptuje tylko czek bankowy (lub polecenie zapłaty ACH, jeśli jest to sprzedaż podatkowa online), a płatność zwykle musi być dokonana natychmiast po sprzedaży podatkowej. Jeśli nie zapłacisz na czas przy użyciu prawidłowej formy płatności, możesz zostać ukarany grzywną, przegrać wszystkie zwycięskie oferty i zostać wykluczony z udziału w jakichkolwiek przyszłych wyprzedażach podatkowych.

Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy podatkowej, sięgnij po nią na https://testypodatkowe.pl