Czy można prowadzić sklep internetowy bez zakładania firmy?

Założenie sklepu internetowego jest obecnie jedną z najbardziej intratnych aktywności zawodowych, jakich możemy się podjąć. W końcu powszechnie wiadomym jest, że coraz większa liczba osób decyduje się na wykonywanie wszelakich zakupów właśnie w internecie. Internet to miejsce, w którym nasz sklep ma nieograniczone możliwości rozwoju, a rynek zbytu jest wielokrotnie większy niż w przypadku sklepu tradycyjnego. Wiele osób jednak zastanawia się, czy istnieje możliwość założenia sklepu internetowego bez prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy do sklepu internetowego niezbędne jest założenie działalności gospodarczej? 

Nasz pierwszy sklep internetowy możemy z powodzeniem założyć bez formalności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Istnieją jednak warunki, które muszą być spełnione, by taki model był legalny w Polsce. Jednym z głównych warunków jest limit przychodu, który uzyskujemy z tytułu prowadzenia naszego sklepu. Nie może on przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia brutto. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli w ciągu miesiąca sprzedamy towary za równowartość nieprzekraczającą 1300 złotych, możemy bez żadnych formalności prowadzić sklep internetowy. Jest to więc idealna propozycja dla wszystkich osób, które pragną założyć sklep z rękodziełem lub produktami, które sami tworzymy hobbystycznie. 

Jak założyć swój pierwszy sklep internetowy?

Istnieje wiele możliwości założenia swojego pierwszego sklepu internetowego. Możemy zlecić postawienie strony profesjonalnej firmie IT, która od początku do końca zaprojektuje nasz sklep internetowy. To jednak wiąże się z inwestycją zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kreatora, dzięki któremu nasz sklep internetowy będzie gotowy do działania w zaledwie jeden dzień. Kreator umożliwi nam spersonalizowanie naszego sklepu od A do Z, począwszy od szaty graficznej, funkcjonalności, motywu przewodniego aż po treści. Obecnie kreatory są tak uniwersalne, że każdy z nas może stworzyć z łatwością stronę idealnie spełniającą wszystkie nasze potrzeby i wymagania. 

Czy obsługa własnego sklepu internetowego jest trudna?

W obecnych czasach prowadzenie własnego sklepu internetowego to bardzo łatwe zajęcie. Kreator sklepu internetowego prowadzi nas za rękę przez cały proces otwierania sklepu, a także udostępnia wiele materiałów, które pomogą odnaleźć się podczas korzystania z wszystkich funkcji sklepu. Dzięki temu w szybkim czasie opanujemy wszystkie funkcjonalności naszego sklepu i będziemy mogli skupić się na zwiększaniu sprzedaży. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem http://sklepinternetowybezfirmy.pl/.