Wynajem drukarek – dlaczego warto?

Prowadząc własna działalność gospodarczą, zwłaszcza biurową, najprawdopodobniej potrzebowali będziemy drukarki. Wbrew pozorom, koszt zakupu dobrego sprzętu nie jest niski, a do tego dochodzi przecież konieczność zakupienia materiałów eksploatacyjnych. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu zaoszczędzić możemy naprawdę spore pieniądze – wystarczy, że drukarkę wynajmiemy zamiast kupować. Oto 4 powody, dla których warto zdecydować się na wynajem kserokopiarek.

Mniejszy wkład pieniędzy.

Aby zakupić dobrą drukarkę przeznaczoną do wykorzystania w biurze wydać będziemy musieli nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście wynajęcie drukarki umożliwia likwidację tego kosztu i zastąpienie go miesięcznymi ratami, wynoszącymi niemal zawsze zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. W opłacie tej zawierają się koszta udostępnienia nam drukarki, a także pakiet eksploatacyjny, czyli m.in ilość stron, jaką możemy wydrukować w ramach umowy (jest ona wcześniej ustalana z usługodawcą). Warto podkreślić, ze niektóre firmy nie oferują takich pakietów, a rozliczenie miesięczne następuje na podstawie liczby rzeczywiście wydrukowanych stron. W każdym przypadku jest to jednak o wiele bardziej korzystna, niż standardowy zakup drukarki.

Ta sama jakość

Większość firm zajmujących się wynajmem drukarek lub kserokopiarek oferuje kilka różnych propozycji, co umożliwia nam dobranie oferty odpowiednio do swoich potrzeb. Nie oznacza to jednak wcale, że wybierając tańszą drukarkę będziemy musieli zadowolić się niską jakością usługi. Choć, tak jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych udostępnianych na zasadzie abonamentu, dostęp do najlepszych jakościowo drukarek kosztował będzie więcej, nawet najtańsza opcja umożliwia tworzenie wysokiej jakości wydruków.

Pomoc specjalistów

Firma wynajmująca nam drukarkę zapewnia nam nie tylko dostęp do materiałów eksploatacyjnych, takich jak tusze czy papier, ale także pełną opiekę serwisu. W przypadku, gdy zauważymy, że wynajęta przez nas drukarka zaczęła w jakikolwiek sposób zawodzić nasze wymagania, wystarczy jedno połączenie z jej działem obsługi klienta. Oszczędzi to nam stresu, a przede wszystkim pieniędzy związanych z samodzielną naprawą ewentualnej usterki.

Komfort pracy

Dzierżawa kserokopiarek od wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy daje pewność, że urządzenie, które otrzymamy będzie wolne od jakichkolwiek wad czy uszkodzeń mechanicznych. Udostępniona nam drukarka będzie także produktem przygotowanym zaawansowanym technologicznie, wyposażonym w szereg funkcji dodatkowych, które mogą nam się przydać podczas pracy, a których nie znaleźlibyśmy na standardowym urządzeniu. Dzięki temu praca na wynajętej drukarce będzie nie tylko tańsza, ale i szybsza oraz przyjemniejsza.