Koperty z nadrukiem – na jakie okazje się nadają?

Koperta ozdobna okazuje się rewelacyjnym dodatkiem do zaproszeń, a także niebanalnych prezentów. Wbrew powszechnej opinii, koperty z nadrukiem mogą zostać wręczone zarówno bliskiej osobie, jak również dyrektorowi przedsiębiorstwa czy partnerowi biznesowemu. W tym poradniku dowiesz się wszystkiego co warto wiedzieć o kopertach ozdobnych. Dowiesz się również gdzie możesz zamówić wyjątkowe egzemplarze w korzystnej cenie.

Koperta z nadrukiem – kiedy warto ją stosować?

Nietypowa koperta będzie stanowić idealny dodatek do wyjątkowego listu. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się zarówno wtedy, gdy wiadomość chce się przekazać bezpośrednio, jak również za pośrednictwem poczty. Ozdobne koperty z nadrukiem są elementami, dzięki którym list zostanie lepiej zapamiętany. 

W związku ze specyficznym charakterem, estetyczna koperta może towarzyszyć takim listom jak zaproszeni na ślub, urodziny, komunię czy innego rodzaju wydarzenie rodzinne. Coraz częściej nadruk na kopertach stosowany jest również w kontekście kartek bożonarodzeniowych, wielkanocnych a także zaproszeń na wydarzenia kulturalne. Ozdobne opakowanie jest również idealnym rozwiązaniem, jeśli chce się komuś wręczyć prezent umieszczony w kopercie. 

Ozdobna koperta – tylko na zaproszenia?

Warto mieć świadomość, iż nadruk na kopertach nie musi pełnić jedynie funkcji estetycznej. Kolory czy zapiski widoczne na opakowaniu mogą również informować o zawartości danej koperty. Mowa tutaj opakowaniach wykorzystywanych przez nauczycieli, przedszkolanki oraz edukatorów. Te osoby często korzystają z ozdobnych kopert celem przechowywania wszelkiego rodzaju materiałów na zajęcia, takich jak papierowe literki, koraliki do terapii czy drobne elementy do zabaw kreatywnych. 

Oprócz wyżej wspomnianych przykładów, koperty z nadrukiem często znajdują zastosowanie w przestrzeniach biurowych. Przechowywanie dokumentów, zaświadczeń czy faktur w kopertach z logiem firmy staje się często dużo popularniejsze, niż stosowanie teczek. 

Rodzaje kopert z nadrukiem

Należy wiedzieć, że oprócz prostych białych kopert listownych, istnieje wiele innego typu modeli. Koperty z nadrukiem mogą zostać stworzone z papieru gładkiego, strukturalnego czy perłowego. Na rynku można natknąć się również na koperty ekologiczne, wykonane na bazie materiałów pozyskanych z recyklingu. Jeśli chcesz zamówić dobrej jakości nadruk na kopertach lub kupić opakowania ozdobne z dobrej jakości papieru, zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Enveloper. Bogate doświadczenie a także szeroki wybór modeli gwarantuje najwyższą jakość, a dodatkowo korzystną cenę zakupu wyjątkowych elementów ozdobnych.