Jakie korzyści daje korzystanie z płatności Paysafecard?

Paysafecard to metoda płatności online, która rewolucjonizuje transakcje płatnicze w serwisach internetowych. Dzięki nim możemy szybko i bezpiecznie opłacić różnego rodzaju produkty i usługi dostępne na platformach sprzedażowych na całym świecie. Płatność taka nie wymaga od nas posiadania konta bankowego ani tym bardziej karty kredytowej, wystarczy zakupić odpowiedni nominał i można płacić za ulubioną rozrywkę. Największą popularność płatność za pośrednictwem paysafecard zyskała wśród młodych ludzi grających w gry komputerowe online. Platformy gamingowe dają możliwość płatności kartą paysafecard.

Zalety korzystania z płatności paysafecard

Główną zaletą transakcji za pośrednictwem paysafecard online jest szybkość i prostota całego procesu. Transakcje potwierdzamy za pomocą 16-cyfrowego PIN-u, który jest przypisany konkretnie do naszej karty i oprócz tego nie potrzebujemy wykonywać żadnych innych czynności potwierdzających ani podawania danych osobowych. Podczas płatności online nasze dane poufne oraz adresowe są w pełni bezpieczne, ponieważ nie musimy ich nigdzie podawać ani udostępniać. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cenią sobie anonimowość w Internecie. Konto paysafecard jest również odpowiednio zabezpieczone przed cyberatakami oraz włamaniami hakerów, dlatego nie musimy martwić się o bezpieczeństwo wykupionych przez nas środków płatniczych.

Kolejną mocną stroną karty paysafecard jest to, że za pomocą jednej opcji płatniczej możemy dokonać zakupów na całym świecie bez względu na to jaką walutę kupimy. Wiele aplikacji sprzedających usługi rozrywkowe, np. muzyczne tak jak Spotify daje możliwość płatności za pomocą karty paysafecard. Można również wykorzystać w przyszłości środki, które zostały nam na karcie z poprzednich zakupów, ponieważ nie przepadają.

Płatność paysafecard jest dużo lepszą alternatywą dla gotówki szczególnie w obecnym czasie pandemii. Podczas transakcji nie występuje ryzyko przeniesienia bakterii lub wirusów powodujących różnego rodzaju infekcje. Przy transakcjach gotówkowych nie wiemy kto wcześniej dotykał pieniędzy i co mogło mu dolegać. Sami często zapominamy o umyciu rąk po wykonaniu transakcji gotówkowej, przez co narażamy się jeszcze bardziej na infekcje. Płatność pre-paid za pośrednictwem Internetu jest bezpieczniejsza nawet od płatności kartą, której również musimy fizycznie dotknąć, aby zapłacić.

Gdzie można płacić kartą paysafecard?

Z karty paysafecard można korzystać na wszystkich międzynarodowych platformach internetowych dostarczających użytkownikom rozrywkę oraz usługi. Istotne jest to, że wielu graczy komputerowych i internetowych kupuje swoją rozrywkę właśnie za pośrednictwem tego środka płatności pre-paid. Również wiele aplikacji internetowych obsługuje tę metodę płatności i umożliwia jej użytkownikom korzystanie ze swoich usług oraz opłacanie abonamentów.

Coraz więcej usług internetowych w Polsce można opłacać poprzez paysafecard, jednak wciąż wiele popularnych serwisów nie dopuściło jeszcze tej metody płatności. Jednym z nich jest Allegro, które wciąż nie zdecydowało się na wprowadzenie do swoich płatności metody paysafecard.  

Jak doładować kartę?

Aby doładować kartę musimy znaleźć odpowiednią platformę, która umożliwia zakupienie doładowania. Jedną z takich platform jest Mojeplatnosci.pl, która oprócz tego, że umożliwia doładowanie karty, dodatkowo nie pobiera od swojego klienta prowizji za zakup nominału. Środki, które pozostaną na karcie po dokonaniu potrzebnych zakupów można wykorzystać na poczet następnej transakcji.

Pierwszym krokiem na platformie jest uzupełnienie niezbędnych danych osobowych, które posłużą do utworzenia członkostwa przypisanego do konkretnej osoby. Następnie należy wybrać nominał, jaki chcemy kupić z pięciu dostępnych opcji: 20, 30, 50, 100 i 200 zł. Na końcu wybieramy odpowiedni bank i na tym kończy się doładowywanie karty paysafecard. Jest to proces bardzo prosty i bezpieczny, który nie wymaga od nas szczególnych umiejętności poruszania się po Internecie.