Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego: Oto, co musisz wiedzieć

Prawdopodobnie przeglądałeś oferty nieruchomości od kilku miesięcy i teraz wyobrażasz sobie, że urządzasz swoją pierwszą imprezę przy drewnianym stole w swoim nowym domu. Ale jest tylko jedna rzecz blokująca drogę – 20% zaliczki. Jeśli nie dostaniesz za to ani grosza, te trzy słowa mogą stopić twoje serce – prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI).

Co to jest prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Mówiąc najprościej, PMI jest rodzajem ubezpieczenia wymaganego w przypadku niektórych kredytów mieszkaniowych, szczególnie jeśli zaliczka kupującego jest niższa niż 20 procent ceny zakupu nieruchomości. I nie przekręcaj tego. Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest nie tylko dla nabywców domów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wymaganą zaliczkę. Jest to również niezbędne dla osób, które nie planują wpłacenia 20% zaliczki. Oznacza to, że będą mieli więcej gotówki na przebudowę, naprawy, wyposażenie domu i finansowanie sytuacji kryzysowych.

Dlaczego warto płacić za PMI?

Większość kredytobiorców bierze PMI, ponieważ wymagają tego preferowani pożyczkodawcy. W końcu pożyczkobiorca zamierza obniżyć mniej niż ustalone w branży 20 procent ceny sprzedaży nieruchomości. Dlatego im mniej pożyczkodawca oferuje spłatę zaliczki, tym wyższe ryzyko dla instytucji pożyczającej. PMI ma na celu pokrycie pożyczkodawcy w przypadku niewykonania zobowiązania przez pożyczkobiorcę.

Pamiętaj, że nie możesz wybrać prywatnego ubezpieczyciela kredytów hipotecznych ani negocjować składek. Cóż, to brzmi nieamerykańsko, ale dokładnie tak się dzieje, ilekroć nabywca domu otrzymuje hipotekę przekraczającą 80% LTV (wartość kredytu do wartości).

Zaliczka w wysokości 20%

Jeśli na przykład zdecydujesz się zapłacić 5% (zaliczkę) za dom o wartości 300 000 USD i z pewnych powodów przestaniesz spłacać raty, PMI zapłaci pożyczkodawcy 45 000 USD, co stanowi 15%, którego nie zapłaciłeś, aby chronić instytucja pożyczająca 80% LTV. Może się to zdarzyć po wykluczeniu.

FHA (Federal Housing Administration) również pobiera opłaty za PMI. Oznacza to, że nabywca nieruchomości musi zapłacić z góry składkę za PMI, miesięczne składki, wraz z odsetkami, kwotą główną, podatkami i ubezpieczeniem za pokrycie domu.

Pozbycie się PMI

W przypadku niektórych pozytywnych wiadomości dla kupujących nieruchomości istnieje kilka sposobów na wyeliminowanie PMI.

1. Płać dodatkowo od swoich miesięcznych spłat kredytu hipotecznego

Możliwe jest przepłacanie miesięcznych spłat kredytu hipotecznego i osiągnięcie określonego punktu, który jest ci winien 80 procent lub mniej. Jasne, może to być trudne, ponieważ musisz co miesiąc otrzymywać dodatkową gotówkę. Ale jeśli możesz zarządzać dodatkowymi kilkoma tysiącami dolarów na kredyt hipoteczny, dlaczego nie zrobić tego i zrobić z prywatnym ubezpieczeniem kredytu hipotecznego?

2. Uzyskaj nową wycenę nieruchomości

Wskazane jest śledzenie wartości nieruchomości. Prawdopodobnie jego wartość rośnie, ponieważ coraz więcej osób przenosi się do okolicy. Wyższa wartość oznacza więcej kapitału własnego pod twoim imieniem. Poproś kredytodawcę o nową ocenę domu. Jeśli wartość nieruchomości wzrosła, aby podnieść całkowity kapitał własny do 20 procent lub więcej, istnieje duża szansa na wyeliminowanie PMI. Tak długo, jak wszystko, co jesteś winien, wynosi mniej niż 80 procent nowej wartości, możesz poprosić pożyczkodawcę o prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, że to Ty musisz zadbać o wszystkie koszty związane z nową oceną i postępować zgodnie z odpowiednimi krokami związanymi z doprowadzeniem pożyczkodawcy do zakończenia płatności PMI.

Unikaj PMI

Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia płacenia prywatnego ubezpieczenia hipotecznego jest zakup domu za gotówkę. Tak, to możliwe. Po prostu zaoszczędź i dokonaj zalecanej 100 procent zaliczki. Będziesz zaskoczony, jak łatwe i niedrogie mogą być zakupy nieruchomości, jeśli zapłacisz gotówką.

Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na nieruchomość w gotówce. Nadal jednak możesz uniknąć prywatnych płatności hipotecznych, płacąc 20% lub więcej za zaliczkę. Pomyśl tylko, ile możesz zaoszczędzić, unikając płatności PMI.

Dolna linia

Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest kosztowną koniecznością dla nabywców nieruchomości, którzy nie mają wystarczających zasobów, aby dokonać 20-procentowej zaliczki. Chociaż można go wyeliminować, gdy spłacisz wystarczającą część kapitału pożyczki lub zwiększysz kapitał własny, najlepiej unikać PMI, kiedy możesz.