Jak właściwie działa lombard?

Wiele osób ma problemy finansowe, które wynikają z różnych zdarzeń losowych, czy też popełnionych błędów życiowych. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy natychmiast, to bardzo dobrym rozwiązaniem może się okazać zastaw, czy też sprzedaż różnych kosztowności, czy też artykułów, które mają mniejszą, czy też większą wartość. Takie właśnie usługi jest w stanie zaoferować profesjonalny lombard Poznań dostępny pod adresem https://lombard66.pl/lombard/lombard-poznan-garbary. Zatem, warto wiedzieć jak właściwie działa lombard i kiedy opłaca się skorzystać z jego usług.

Co możemy zastawić w lombardzie?

W lombardzie możemy zastawić praktycznie wszystko, co ma jakąkolwiek wartość i nie jest przedmiotem, który pochodzi z kradzieży. Dla lombardu ważne jest to, czy w wypadku kiedy klient nie będzie w stanie spłacić pożyczki, to uda się sprzedać określony przedmiot. Dlatego też lombardy najchętniej przyjmują rzeczy, które zawsze bedą chętnie kupowane, a więc artykuły takie jak telefony komórkowe, laptopy, tablety, sprzęt RTV i AGD, biżuterię, zegarki, monety, antyki, sprzęty sportowe, czy też wiele innych. Niekiedy lombardy decydują się także na to, aby udzielić pożyczki pod zastaw samochodu, ale nie zawsze tak jest, ponieważ nie każdy lombard chce wziąć pod zastaw wielkogabarytowe ruchomości. Jeżeli przedmiot ma bardzo dużą wartość, to lombard może wymagać od nas dowodu jego zakupu, żeby mieć pewność, że nie pochodzi on z kradzieży.

Kredyt lombardowy – co trzeba wiedzieć?

Kredyt lombardowy w każdym przypadku jest udzielany pod zasad, ponieważ jest to dla lombardu swego rodzaju zabezpieczenie. Nie ma takiej możliwości, aby lombard udzielił nam kredytu, czy też pożyczki, jeżeli nie jesteśmy w stanie przedłożyć mu wartościowego przedmiotu do zastawienia. Najczęściej jest tak, że przedmiot ten pozostaje w lombardzie do chwili, kiedy klient nie spłaci zaciągniętej pożyczki, czy też kredytu. Strony zawierają między sobą umowę kredytu i na jej podstawie wyliczana jest kwota wartości zastawu, którą klient dostaje do ręki, natomiast przedmiot jest przekazywany właścicielowi lombardu, który będzie miał go na własność, jeżeli klient w terminie nie zapłaci zaciągniętej pożyczki. 

Wykup zastawu a odsetki lombardowe

Każdy lombard sam ustala oprocentowanie kredytu lombardowego, ale przy tym jest on ograniczony maksymalną kwotą odsetek lombardowych, które mogą być przez niego nałożone. Obecnie wysokość oprocentowania za udzielenie kredytu lombardowego może wynosić maksymalnie 10 procent, a więc czterokrotność stopy lombardowej ustalonej w 2015 roku przez NBP na poziomie 2,5%.