Zakup smartfona dla dziecka – mądry wybór

Dzieci bardzo szybko zaczynają dorastać, a co za tym idzie potrzebują dostępu do coraz to większej ilości technologii. Nie da się z tym walczyć, dzisiaj wykluczenie cyfrowe to bardzo poważny problem społeczny. Stąd też wybierając pierwszy smartfon dla dziecka warto zainwestować w sprzęt, który nie wzbudzi frustracji swoim powolnym działaniem, a jednocześnie nie będzie kosztować tyle ile nowe flagowce. Kiedyś wybór był znacznie mniejszy, dzisiaj na pomoc przychodzą poleasingowe smartfony od Apple bądź Samsunga. Te dwie topowe firmy, nawet przy kilkuletnim sprzęcie zachowują doskonałe właściwości, a kosztują znacznie mniej niż w dniu premiery.

Gdzie kupić odpowiedni telefon?

Przy wyborze używanego telefonu ważna jest dobranie odpowiedniej firmy, która będzie sprzedawać nam taki sprzęt. Tutaj ze względu na swoje doświadczenie mogę polecić sklep z poleasingowym sprzętem: amso.pl znajdujący się w Krakowie, ale mający salony w wielu miastach Polski no i oczywiście sprzedający przez internet. To właśnie u nich kupiłem swój aktualny telefon Samsung S8. Było to prawie rok temu, ciągle mam gwarancję, bo sklep udziela jej na 12 miesięcy, aczkolwiek osobiście nigdy nie miałem potrzeby korzystać z serwisu. I tak wspomniałem mimochodem o pierwszym wielkim plusie – sklep daje dwunastomiesięczną gwarancję na używany telefon dzięki czemu przez co najmniej rok mam totalny spokój, zresztą jeżeli ktoś daje rok gwarancji na poleasingowy telefon to w mojej opinii musi być pewny jego niezawodności.

Gwarancja chociaż jest bardzo istotna to w przypadku wyboru telefonu dla dziecka dużo osób kieruje się również ceną, ale i producentem telefonu. W amso.pl sprzedają poleasingowe telefony topowych producentów tj. Apple oraz Samsung. W niewielkiej cenie możemy kupić takie telefony jak iPhone 6, 6s, 7, 8 czy nawet iPhone X. Nie inaczej jest z Samsungiem, zaczynając od Samsunga S5 Mini a na Samsungu S9 kończąc – amso.pl oferuje niesamowity wybór używanych telefonów często za około 1/3 ich ceny. Osoby, które szukają więc smartfona na tyle taniego by nie nadwyrężyć budżetu domowego spokojnie znajdą coś dla siebie bądź swojego dziecka. Ceny takich używanych telefonów zaczynają się od niecałych 500zł.

Co z gwarancją?

Gwarancja, cena oraz jakość te trzy cechy charakteryzują używane smartfony i sprawiają, że warto się nimi zainteresować. Przez jakość mam na myśli nie tylko fakt, że są to topowe modele smartfonów, ale również ich stan zużycia, który jest bardzo mały, większość telefonów wygląda niemal jak nowe. Te oznaczone jako klasa „A” to sprzęt, który spokojnie można by było sprzedawać jako nowy, nieużywany – stąd też w mojej opinii naprawdę warto się nim zainteresować.

Na stronie amso.pl bądź w salonach stacjonarnych można bez większych problemów wybrać coś dla siebie. Każdy powinien wyjść zadowolony z takim sprzętem jakiego szuka. Od kiedy kupiłem swój używany smartfon do każdego, kto pyta mnie o polecenie mówię „idź do Amso, tam znajdziesz coś dla siebie”.